Haber

Akşener’i karşılayan Cihan Paçacı, partisinin belediye başkanlarıyla görüştü

YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, parti genel merkezi ek binasında düzenlenen toplantıda parti belediye başkanları ile bir araya geldi.

Akşener’i bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden ve dün yaşanan gelişmelerin ardından görevinin başına döndüğü belirtilen Cihan Paçacı karşıladı.

Basın mensuplarının soruları, “Teşekkürler, teşekkürler.” Cevapsız bırakan Akşener, herhangi bir açıklama yapmadan toplantı odasına gitti.

PAÇACI ALAVE İTHALATIYLA GELDİ

İYİ Parti’li Cihan Paçacı, 26 Ocak’ta Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için iki ihtimal olduğunu söyleyerek, “Ya Kemal bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da ısrar eder” demişti.

İkinci ihtimalin daha yüksek olduğunu belirten Paçacı, “Sonra ne olacak?” “Altı Masa beyanname verip birden fazla aday çıkarsa YETER PARTİ kendi adayını da çıkarabilir” sorusuna. 2. cinsin geri kalanını desteklediğini söyleyebilir.”

Cihan Paçacı da ‘mezhep’ imasında bulundu ve Kılıçdaroğlu’nun toplumsal değerinin düşük olduğunu savundu. Paçacı şunları söylemişti: “Şöyle bir şey var ki, sokakta Kemal Bey’e ‘Dürüst değil mi?’ diye bir itiraz görüyoruz. soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” ‘var’ diyoruz. ‘İyi o zaman?’ ‘Ama hayır…’ Biz İYİ Parti olarak sokaktaki bu protestoyu görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var.”

Meral Akşener’in dünkü açıklamasının ardından Paçacı, Kurumsal İlişkiler Başkanı olarak görevine geri döndü.

İYİ Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde kazandığı belediye başkanları şu şekilde:

Antalya Demre

Antalya Elmalı

Aydın İncirliova

Aydın Nazilli

Balıkesir Susurluk

Burdur Kocaeliler (Kasaba)

Çanakkale Eceabat

Çanakkale Gökçeada

Çorum Sungurlu

Edirne İpsala

Isparta Uluborlu

İzmir Lastik

karaman ermenek

Kayseri İncesu

Kırıkkale Kesgin

Manisa Yunusemre

Samsun İlkadım

Trabzon Yomra

Yozgat Yenifakı

Zonguldak Gökçebey

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu