Teknoloji

BMW, Digital Key Plus Özelliğini Android’e Getiriyor

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri olan BMW, son yıllarda ” Dijital Anahtar Artı ” özelliğini duyurmuştu. Telefonları ve akıllı saatleri anahtara çeviren bu özellik, 2021 yılında çıktığında Apple ürünleri için erişilebilir durumdaydı.

Şirket bugün, kullanışlı özelliğin nihayet Android işletim sistemine de geldiğini duyurdu. açıklamalara göre Android 13.1 ve üzeri telefon kullanıcılar bu özelliği kullanabilecekler. Ayrıca özelliğin kullanılacağı araçlar, Kasım 2022’den sonra üretilmiştir olması gerektiğini ekleyelim. Araba devi ayrıca, yakında çıkacak bir güncelleme ile daha önce üretilmiş araçlar için genişletileceğini söylüyor.

Hangi Android telefonlarda olacak?

Digital Key Plus özelliği, My BMW uygulaması aracılığıyla Google Pixel ve Samsung Galaxy cihazlarında kullanılabilecektir. Özelliğe erişebilen telefonların listesi ise şu şekilde;

SAMSUNG

  • Galaksi S23+ / S23 Ultra
  • Galaksi S22+ / S22 Ultra
  • Galaksi S21+ / S21 Ultra
  • Galaxy Z Katlama4
  • Galaxy Z Katlama3
  • Galaksi Not 20 Ultra

Google

  • Piksel 7 Pro
  • Piksel 6 Pro

Telefonları araba anahtarına çeviren Digital Key Plus neler sunuyor?

BMW’nin klasik anahtarların yerini telefonların almasına olanak sağlayan Digital Key Plus özelliği, ultra geniş bant (UWB) dijital radyo teknolojisini kullanır. Bu özellik aslında klasik tuşlara benzer işlevlere sahiptir. Digital Key Plus sayesinde aracın yanına gittiğinizde Telefonunuzu cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan kapılar açılır ve uzaklaştığınızda kilitlenir..

Öte yandan My BMW uygulaması üzerinden aracı kontrol etmek mümkün. Buradan kapıları kilitleyebilir veya kilidini açabilir, bagajı açabilir ve sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. birçok işlev gerçekleştirilebilir. Her bir özelliğin durumunu uygulamanın ana sayfasından da kontrol edebilirsiniz. Hatta özellik sayesinde telefon, şarjı bittikten beş saat sonrasına kadar anahtar görevi görmeye devam edebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu