Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Atıl Otobüsleri ‘Mobil Hayat Otobüsü’ne Dönüştürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesinde görev yapan grupların daha uygun koşullarda çalışabilmesi için atıl durumdaki otobüsleri ‘Mobil Hayat Otobüsü’ haline getiriyor. Yataktan buzdolabına, duştan klimaya kadar pek çok özelliği bünyesinde barındıran Portatif Yaşam Otobüsü, üzerinde bulunan paneller sayesinde gerekli elektriği güneşten sağlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesindeki ekiplerin daha iyi koşullarda çalışabilmesi için atıl durumdaki otobüsleri ‘Mobil Hayat Otobüsü’ne çeviriyor. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanı Murat Eren, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından bölgede çalışan grupların istek ve talepleri ile projeyi geliştirdiklerini söyledi.

Ekiplerin daha sağlıklı koşullarda görev yapabilmesi için atıl durumdaki otobüsler için gerekli tasarım çalışmalarını yaptıklarını belirten Eren, şöyle konuştu:

“Öncelikle büyükşehir otobüs filomuza kattığımız 272 otobüsün ardından toplu taşıma hizmetlerinde kullanım ömrünü tamamlamış otobüslerimizi atölyemize alarak gerekli bakım onarımlarını yaptık. Daha sonra gerekli bakımlarını yaptık. 8 yatak, duş, tuvalet, giyinme-soyunma bölümleri, buzdolabı, klima ve televizyon dahil olmak üzere tamiratı yapılmıştır.Son teknoloji kullanılan ve yenilikçi tasarımlara sahip Portatif Yaşam Otobüsümüzü, üzerine güneş panelleri ile inşa ettik.”

Çalışmaların ardından Mobil Hayat Otobüsü ile ekiplere daha sağlıklı çalışma imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirten Eren, “Afet bölgelerinde ekiplerimiz ve personelimiz daha sağlıklı çalışma imkanı bulabiliyor. bir tanesini yapıp İtfaiye’nin hizmetine sunduk. Aynı zamanda 4 tane daha yapım aşaması bitmek üzere. Mersin Büyükşehir Belediyesi artık afetlere daha hazırlıklı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu