Haber

’34 Gündür Suyum Akmıyor Denizde Yıkanmaktan Yoruldum’ Diyerek Su İdaresine Baskı Yapan Adamın Vanası Çıktı!

Antalya’nın Alanya ilçesinde ASAT Alanya birimine gelip ’34 gündür suyum akmıyor’ diyerek sel yapan vatandaşın evinin vanasının kapatıldığı açıklandı.

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nden (ASAT) yapılan açıklamada, “Olaydan hemen sonra abonenin bulunduğu evde kontrol yapıldı ve ana giriş vanasının kapalı olduğu görüldü. Herhangi bir su kesintisi veya su kesintisi olmadı. bina girişindeki basınç düşüşü ve abonenin 2023 yılında aylık standart su tüketimi. görüldü”.

Alanya’da kimliği belirsiz bir kişi, dün 34 gündür evinde su olmadığını iddia ederek ASAT Alanya Şubesi’nde çıktı.

Olayın ardından açıklama yapan ASAT; Dün sabah ASAT’Alanya Şubesine giden bir kişi, ikametgahının 34 gündür suyunun kesildiğini iddia ederek, görüntü sosyal medyaya yansıdı.

Antalya Su ve Atıksu Yönetimi Genel Müdürlüğü’nden (ASAT) açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“4 Ağustos Cuma günü, olayın ardından hızla abonenin ‘suyum akmıyor’ diye şikayet ettiği konutta inceleme yapılmış ve ASAT Alanya şubemize gelen kişi tarafından ana giriş vanasının kapatıldığı tespit edilmiştir. kamu malına zarar vermiş ve diğer abonelerin hizmet almalarını bir süre engellemiştir. Bina girişinde herhangi bir su kesintisi veya basınç düşüşü olmadığı tespit edilmiştir. Kayıtlar incelendiğinde 2023 yılında abonenin aylık olarak standart su tükettiği görülmektedir. Kayıtlarımızda bölgede kısa dönemli elektrik kesintileri, şebekede arızalar ve aşırı su tüketiminden dolayı su kesintileri olsa dahi kişinin iddia ettiği gibi uzun süreli su kesintisi olmaması. Kurumumuzun sunduğu hizmeti karalamaya yönelik bu olayla ilgili gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.”

kuluncakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu