Haber

Canan Kaftancıoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya: ‘Hiçbir Şey Yapamazsınız!’

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da temiz su sorunu çağrıları sürüyor. Su sorunuyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hatay’daki şebeke suyunun bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını öneriyoruz.” Koca’nın bu sözlerine tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Önerinizi boşverin, ne kullanacaklarını söyleyin! Hatay’da su yok diye bağırmaktan günlerdir sesimiz kısıldı! Çok şükür bir dayanışma var ve 1 ay oldu ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz!’ söz konusu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ağır tahribata yol açtığı 11 ilden biri olan Hatay’da temiz su sorunu devam ediyor.

Sosyal medyada halkın temiz su çağrıları sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hatay’da şebeke sularının bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını öneriyoruz” dedi.

Koca’nın bu açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan tepki geldi. Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Önerinizi boşverin, ne kullanacaklarını söyleyin! Hatay’da su yok diye bağırmaktan günlerdir sesimiz kısıldı! Çok şükür dayanışma var ve oldu. 1 aydır hiçbir şey yapamıyorsun!”

haber-cigli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu