Haber

Çocuklar yerel fidanları toprağa kazandırdı

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda çocuklarla birlikte düzenlediği cet tohum etkinliğinde fidan veren tohumlar çocuklar tarafından toprakla buluşturuldu.

Tarımsal üretimi teşvik eden ve yaşanabilir bir çevre için bilinçlendirme çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda Gençlik Parkı’nda gerçekleştirdiği çet tohumu dikim etkinliği sonucunda fidan veren fidanları toprağa kazandırdı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikte fidan veren tohumlar, Lüleburgaz Belediyesi’nin tarım arazisine çocuklar tarafından ekildi. Ekim ayı etkinliğine Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş, Park ve Bahçeler Müdürü Hüseyin Becerenel, müdürlük çalışanları, Çocuk Hakları Birimi Gönüllüleri ve çocuklar katıldı.

Yaşanabilir bir gelecek için

Yaşanabilir ve sağlıklı bir gelecek için farkındalık yaratan etkinliğe katılan çocuklar, ektikleri yöresel tohumların fidanlarını henüz tohum halindeyken karşıladılar. Minikler, Lüleburgaz Belediyesi ziraat mühendisleri ve teknikerleri eşliğinde fidanları toprakla buluşturdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dargecithaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu